Yumurtanın Kolay Soyulması İçin

Yumurta çoğumuz için özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi konumunda.. Mis gibi bir pazar kahvaltısı hazırladınız, yumurtalarınızı haşladınız ancak bir sorun var; yumurtalarınız kolay soyulmuyor! Soymaya çalıştıkça adeta sizin için bir işkenceye dönüşüyor! Estetik duruşlarını kaybediyor!

Peki ne yapmalı haşlanmış yumurtaların daha kolay soyulabilmesi için? İşte püf noktalar;

🥚 Haşlanmış yumurtanızın daha kolay soyulabilmesi için, yumurtalarınızı kaynar sudan çıkardıktan sonra hemen soğuk suya tutun ve bir süre soğuk suda bekletin. Soğuk su yumurtaya hem şok etkisi yapar hem de kabuğun gözeneklerinden girerek soymanızı kolaylaştırır.

🥚 Yumurtalarınızı haşladığınız suyun içerisine bir tutam tuz veya karbonat atın. Bu yöntem de yumurtalarınızın kabuklarının kolay soyulmasını sağlayacaktır.

Başka bir teknik ise oldukça pratik olan üfleme tekniği. Haşladığınız yumurtanızı dik olarak tutup, kabuk kısmını altından ve üstünden biraz açıp, bu deliklerin birinden içine kuvvetle üfleyin. Kolayca soyulduğunu görünce şaşıracaksınız..

🥚 Bardak yöntemi de oldukça etkili; bir bardak soğuk suyun içine haşladığınız yumurtayı atın ve avucunuzla ağzını kapayarak kuvvetle sallayın. Cam bardağın içinde kabuğu çatlayan yumurtanız kolay bir şekilde soyulacaktır.

🥚 Bir başka yöntem ise; yumurtayi hafif tezgaha vurup bir kac yerinden catlattıktan sonra, iki avucunuzun arasında sağa sola çevirip hafif bastirmanız. Yumurtanız bu işlemden sonra çok daha rahat soyulacak.

🥚 Yumurtanızı kabukluyken tam ortadan keskin bir bıçakla kesip bir tatlı kaşığı yardımıyla kabuk ve iç tarafından çevirerek de çok kolay soyabilirsiniz.

PAYLAŞALIM HERKES FAYDALANSIN

————————————

Sayfamızı Takip Edin 👉

👍 Beğen ⤵ Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!