Aile içi dengeler…

Kayınvalidesiyle tartıştıktan sonra kayınvalidesine ve eşine “Beni öldürünceye kadar zulmetttiniz, mutlu olun şimdi, hakkım size helal olmasın, iki elim yakanızda olacak “ diye mektup bırakmış ve biri 5 diğeri 3 yaşındaki çocuklarını öldürerek karnındaki üç buçuk aylık bebeğiyle terastan atlamış. Tırnağını keserken acımasın diye ödü kopan bir anneye neler yaşattılar ki bu hale getirdiler diye düşünürken kalbim sıkışıyor. ( Yaptığını hiçbirimiz tasvip edemeyiz o ayrı) Ve insanoğlunun bu hadsizliğine şaşıp kalıyorum. İster takdiri İlahi deyin, ister kuantum ister çekim yasası, nasıl yaptığınız iyilik bir gün mutlak suretle kapınızı çalacaksa, yapıp denize attığınız kötülükler de elbet bir gün kıyınıza vuracak.

Hadi bilmeyen yapıyor da elinden tesbih düşürmeyen, alnı secdeye değen insanların dahi sanki Yaradanın o eşsiz adaleti bir gün onlara da hesap sormayacak gibi nasıl böyle pervasız yaşayabiliyorlar şaşıp kalıyorum, bu nasıl bir akıl tutulmasıdır böyle. Diğer bir sosyolojik ve dahi sistematik hata, nerede ezilmiş, mutsuz, yok sayılmış bir kadın görürseniz orda mutlaka ailesiyle eşi arasında denge kuramayan bir erkek vardır.
Onlara demek isterim ki, ailenizden birinin yaptığı hatayı kabul etmek ve bunu uygun bir dille ifade etmek sizi hayırsız evlat yapmaz, adaletli yapar. Ailenizin eşinizi kabullenmesi ve değer vermesi önce bunları sizin başarmanızla sağlanır. Eşleriniz size Allah’ın emanetidir ve andolsun o emanetin hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır. Hiç şüphesiz Özlem anneninki de…

Doğal Anne – Funda Uçuk Er
#adalet #kadın #kadınhakları #eş #iyieş #aile #sosyoloji #toplum

PAYLAŞALIM…

————————————

Sayfamızı Takip Edin 👉

👍 Beğen ⤵ Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!